Menu
Your Cart

Garanti ve İade Koşulları

Aşağıdaki bilgiler sirrilacin.com.tr üzerinden satın aldığınız ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünün ihtiyaçlarınızı karşılamaması durumunda iade prosedürün de izlemeniz gereken yolu göstermektedir.

İade Politikası:

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 7 gündür ancak bir sirrilacin.com.tr müşterisi olarak internet mağazamızdan aldığınız ürününüzü kullanılmamış olması kaydıyla teslimat tarihinden itibaren 15 gün içerisinde faturanız ile birlikte kargo bedeli ve aracı ödeme kuruluşu (ürünün %3'ü) masraflarını karşılamak suretiyle iade edebilirsiniz. Faturasız gönderilen iadelerin ödemeleri gerçekleştirilmeyecektir ve kargo masrafları müşteriye ait olacaktır.

İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. İadeniz, “Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 6’daki “Cayma Hakkı” ve Madde 7’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (bkz. sirrilacin.com.tr – Satış Sözleşmesi).

İade etmek istediğiniz ürünler “Mesafeli Satış Sözleşmesi” şartlarına uygun ise para iadeniz, sitemizden alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartınıza 7 (yedi) iş günü içerisinde yapılacaktır.

Ürün Değişim Talepleri Hakkında Önemli Bilgilendirme:

İnternet sitemizden yapmış olduğunuz alışverişlerde ÜRÜN DEĞİŞİMİ BAŞKA BİR ÜRÜNLE YAPILMAKTADIR. Değişim talebinde bulunduğunuz ürünümüzü iade edebilir, sonrasında dilerseniz  sirrilacin.com.tr adresinden tekrar sipariş verebilirsiniz.

İade Koşulları

İade işlemleri “ Satış sözleşmesi’nde yer alan Madde 6 ‘deki “ Cayma Hakkı” ve Madde 7’deki “Cayma Hakkı Kullanılmayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (İade şartlarının detayı için sirrilacin.com.tr – Satış sözleşmesini inceleyebilirsiniz )

Yasal İade Süresi Ve Koşulları:

Ürünlerimizin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 15 (on beş) gündür. İade edilen ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle beraber ürünün orijinal faturası ile gönderilmesi gerekmektedir. İade işlemlerinde kargo bedeli ve aracı ödeme kuruluşu (ürünün %3'ü) masrafları ALICI'ya aittir.  Faturasız gönderilen iadelerin ödemeleri gerçekleştirilmeyecektir. İade işlemlerinde kargo masrafları ve aracı ödeme kuruluşunun yapmış olduğu %3 kesinti müşteriye aittir. Kusurlu ürün olması koşulu ile kargo masrafları sirrilacin.com.tr'ye aittir. 

Mağazada değişim

Satın aldığınız ürünleri yasal iade süreleri içerisinde, mağazalarımızdan değiştirebilirsiniz. Bu işlemler için ürünlerin hasarsız, tüm aksesuarları eksiksiz biçimde olmalıdır.

İade Gönderimi

İade ürün (Kargo Tutarları ve aracı ödeme kuruluşu masrafı %3 düşülerek) bedeli olan tutar, kargonun tarafımıza ulaşmasından sonraki 7 iş günü içinde hesabınıza iade edilir. 

İadesi Kabul Edilmeyen Ürünler:

- Faturasız ürünlerin iadesi,
- Ürünlere müşteri tarafından verilen hasar/özür nedeni ile iade kabul edilmemektedir.
- Ürün teslimatı ile iade süresinin arasında 15 günü aşmış sürelerde, ürün iadeleri kabul edilmemektedir.

- İade esnasında kargoda hasar görmüş ürünler iade alınmamakta, kargo yetkilisinin yanında tutanak tutulup kargo firmasına iade edilmektedir.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

İade Prosedürü ve Onay süreci

İade işlemlerinizin hızlı gerçekleşmesi için, İade yapmak istediğiniz ürünün kodunu, iade sebebini yazınız ve faturanızı mutlaka iade yapacağınız ürün paketi içerisine ekleyiniz.

İadeniz sirrilacin.com.tr İlgili birimi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır. İade onaylandığında ürün ücreti yasal süre olan 7 iş günü içerisinde iade edilir. Bu süre sirrilacin.com.tr’nin ürünü teslim alması ile başlar.